PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87721}

Prawo ulicy

The Wire
8,5 37 683
oceny
8,5 10 1 37683
9,4 23
oceny krytyków
Prawo ulicy
powrót do forum serialu Prawo ulicy

Nieporozumienie

ocenił(a) serial na 1

90% flugów, 10% fabuły.

ocenił(a) serial na 10
Daukra

czym są flugi?

ocenił(a) serial na 1
miko1356

Flugi = bluźnierstwa.

ocenił(a) serial na 10
Daukra

Rozumiem że mógł Ci nie podejść ten serial, ale dawanie mu oceny ,,1" to gruba przesada. Ta ocena jest zarezerwowana dla totalnego chłamu, który nie ma żadnej wartości i nie da się oglądać ze względu na tragiczny scenariusz, aktorstwo itd. The Wire jest serialem który można lubić lub nie, ale trzeba przyznać że nie zniża się poniżej pewnego poziomu, co dostrzegą nawet osoby nie lubiące tego typu seriali.
Poza tym powiedz czego się spodziewałaś po serialu, którego duża część toczy się na ulicach skażonych narkotykowym biznesem? Że będą sobie dilerzy wychowani w slumsach opowiadać o przeczytanych ostatnio tomikach wierszy? Przekleństwa w tym środowisku to coś normalnego, język użyty w serialu w mojej ocenie dobrze oddaje klimat. Realizm to wielki plus tego serialu.

ocenił(a) serial na 1
panocek0

Spodziewałam się takiego języka, ale nie w przeważającej ilości, przyćmiewającej fabułę. Moim zdaniem ten serial to nieporozumienie, a do tego określenia na skali przypisana jest 1 gwiazdka. To moje zdanie, do którego mam prawo, a to że innym się podoba to spoko.

ocenił(a) serial na 10
Daukra

Jasne, każdy ma prawo do swojej oceny, chodzi mi tylko o to, że wystawiając taką ocenę, stawiasz ten serial na równi bądź niżej niż najgorsze wytwory telewizji, jak np. Moda na Sukces czy Klan, które aktorsko, scenariuszowo i pod wieloma innymi względami przy The Wire nawet nie stały i są oglądane jedynie przez emerytów z przyzwyczajenia.
Czy naprawdę Moda na Sukces i The Wire to ta sama półka?
Jak nie podpasował Ci język czy fabuła, ok, rozumiem to, ale w skład oceny powinny wchodzić także inne aspekty, jak aktorstwo, muzyka, czy chociażby dialogi. Widzę że oceniłaś Klan na ,,1". To samo zrobiłaś z The Wire, co sugeruje że oba seriale są podobnie tragiczne. Jednak czy Klan górują w jakimkolwiek aspekcie Twoim zdaniem? Tam ocenę ,,1" mogę zrozumieć, bo nic się tam nie broni, ani aktorstwo, ani dialogi czy scenariusz, po prostu wszystko jest żenujące, co łącznie wpływa na żałosną ocenę. The Wire choćby za realizm czy grę niektórych aktorów zasługuję na coś więcej.
Po prostu boli mnie wrzucanie The Wire do wora z najgorszymi w historii serialami, bo tak należy rozumieć ocenę ,,1".

ocenił(a) serial na 8
panocek0

http://img.sadisti c.pl/pics/1d3a03bbe025.png

ocenił(a) serial na 9
Daukra

Nie wiem jak bardzo twoja świadomość ogranicza ci obraz świata Daukra albo jak bardzo różni się rzeczywistość w której żyjesz od mojej ale dawanie 1 The Wire i nazwanie tej seri nieporozumieniem sprawia że mam ochotę Cię "sflugać" wtf! flugać ..co racja to racja masz swoje zdanie :) miłego życia ..

ocenił(a) serial na 8
panocek0

No i po co tlumaczysz komus dla ktorego swiat to 0 albo 1. Strata czasu.

ocenił(a) serial na 1
Daukra

Cały czas jest to dyskusja o guście. Mój gust jest taki, a wasz jest inny. Moim zdaniem w tym serialu wszystko jest męczące - język, brak fabuły, gra aktorska. Jeśli wam się podoba to spoko, możecie dawać 10 i oglądać. Mi się nie podoba, więc daje 1 i nie oglądam. Napisałam komentarz odnośnie przeważającej nad fabułą ilości bluźnierstw, a całość przerodziła się w analizowanie ocen. Tylko po co? Co chcecie osiągnąć? Żebym zmieniła ocenę wbrew swojej opinii, bo wam się nie podoba 1-ka? Srsly? Jest ktoś kto dał taką samą ocenę The Wire i Klanowi. Deal with it i żyje się dalej :)

ocenił(a) serial na 10
Daukra

W takim razie, po co zakładasz taki temat? Nie wystarczyło wystawić ocenę i na tym zakończyć? Zakładając temat, w którym w głupi sposób krytykujesz najlepszy serial w historii telewizji, nie podając żadnych rzeczowych argumentów, spodziewałaś się pokłonów i oklasków? Ludzie, nie warto zaprzątać sobie głowy gimnazjalistkami, które oceniają tępe seriale młodzieżowe na 10, a kanon telewizyjny jak The Wire na 1. Wam radzę nie wchodzić z nią w dyskusję, a Tobie wrócić to swoich cukierkowych seriali i za telewizję poważną się więcej nie brać.

ocenił(a) serial na 1
miko1356

Wyraziłam swoje zdanie, a Twoja wypowiedź znów sprowadza się do krytykowania mojego gustu. Proponuję zapoznać się z określeniem "tolerancja".

ocenił(a) serial na 10
Daukra

Tolerancja nie znaczy akceptacja. Tolerancja to szacunek do odmienności przy zachowaniu innego stanowiska, tak więc toleruję Twoją opinię, jednocześnie krytykując ją, co Ty powinnaś uszanować. Wciąż nie wyjaśniłaś mi, po co założyłaś temat do dyskusji, jeżeli Twoim jedynym argumentem jest osłona za swoim gustem.

ocenił(a) serial na 10
Daukra

Sądzę, że po prostu nie dorosłaś do tego serialu.
Ten serial to nie serial o pracy policji. To także nie serial o getcie murzyńskim.
To serial o działaniu całego systemu w mieście Baltimore i wyróżnia się przede wszystkim tym,
że jest bardziej realistyczny od innych seriali tego typu.

ocenił(a) serial na 10
returner

Ale o czym tu w ogóle mówić, skoro prawdopodobnie nie miała szansy liznąć szerszej idei serialu (bo założę się, że nawet pierwszego sezonu nie skończyła)? Tu nawet nie chodzi o całokształt, tylko proste niezrozumienie realnych, życiowych niuansów (chociażby rozkmina Bunka i McNulty'ego wyłącznie z użyciem różnych form 'fuc.k'). Takie 'makabryczne' szczegóły są praktycznie niespotykane w innych filmach i serialach (toteż nie dziwię się, że Pani powyżej potrafi równocześnie oceniać "Wilka z Wall St." na 10 i narzekać na wulgaryzmy w The Wire). Zrozumienie zobrazowanego systemu nie ma w tym przypadku nic do rzeczy, na tym poziomie nie ma dla tej Pani ratunku.

ocenił(a) serial na 10
Daukra

Ten serial jest po prostu dla Ciebie za mądry, to nie kwestia gustu, a obiektywnej jakości. Lepiej czasami się do tego przyznać niż wymyślać jakieś śmieszne wymówki, to smutne, że tak niewielu to potrafi.

ocenił(a) serial na 10
Daukra

Szybcy i wściekli: Tokio Drift 10/10
Łatwa dziewczyna 9/10
Weekend 6/10
Skrzydlate świnie 8/10
Och, Karol 2 8/10
Lista klientów 9/10

Na serio chcesz dyskutować o gustach i ocenie innych filmów?Oceniaj sobie filmy jak chcesz, według własnego uznania ale przy okazji oszczędź nam swoich komentarzy i argumentacji/Ten temat był totalnie niepotrzebny bo nic nie wnosi, nawet do krytyki serialu.

ocenił(a) serial na 10
Daukra

nieporozumieniem jest twoja wypowiedz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Daukra

Nie wiem czy jeszcze żyjesz , ale w ,, Blow " było inaczej ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones