PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583402}

Ostatnie godziny Ziemi

Earth's Final Hours
4,1 1 036
ocen
4,1 10 1 1036
Ostatnie godziny Ziemi
powrót do forum filmu Ostatnie godziny Ziemi

by odmóżdżać się (=wypoczywać) przy tym filmie. Odmóżdżaniem nazywam coś, czego człowiek potrzebuje niby patyka do podrapania się po plecach - takie podrapanie nie jest moralnie naganne, można to zrobić właśnie patykiem, niekoniecznie pogrzebaczem do kominka z XVII wieku o rzeźbionej rękojeści, ale... patyk też nie może być zbyt giętki albo ostry na końcu.

Coraz więcej ludzi w świecie zachodnim potrzebuje odmóżdżenia, a to wskutek postępującej schematyzacji pracy, zaniku żywych relacji osobowych w pracy lub nawet w domu, więc takie filmy są w jakimś sensie potrzebne, ale.. właśnie może nie TAKIE, lecz lepsze. Np.Statham walący w ryje jak w "Transporterze", gdzie jest wątek walki ze złem i dostrzeżenia człowieka w czymś co podano jako rzecz - a całość "Transportera" ma jakiś logiczny sens i dobrych aktorów (Berleand, Schulze)..

I dodam, że widywałem filmy gorsze, tu jakieś napięcie jest (nawet jeśli oparte na wątłych przesłankach naukowych), aktorzy są nie ŹLI, lecz przeciętni (a mają materię bez wyrazu do grania), realizacja jest na jakimś poziomie - dlatego nie głosowałem na 1 lub 2 gwiazdki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones